Mielec: Najwyżej na Podkarpaciu

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Gmina Radomyśl Wielki zajęła pierwsze miejsce na Podkarpaciu w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich w XV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Gmina Radomyśl Wielki sklasyfikowana została na 1. miejscu w  województwie podkarpackim i 41. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 864 sklasyfikowanych w tegorocznej edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Mówi burmistrz Józef Rybiński.

 

Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna Kapituła a jej celem jest wyłonienie miast i gmin, które osiągają najlepsze wyniki w kształtowaniu trwałego, zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Z podkarpackich gmin jeszcze miejscowość Dynów zmieściła  się w pierwszej setce zajmując 94 miejsce.

 

 

Tomasz Łępa