Mielec: Najważniejsza inwestycja zakończona.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Pracami kosmetycznymi i odbiorem końcowym ostatecznie zakończona została realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w Mielcu w tym roku. To rozbudowa ul. Królowej Jadwigi wraz z budową ul. św. Anny. Mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski:

Modernizacja ul. Królowej Jadwigi objęła swoim zasięgiem przebudowę jezdni i odwodnienia drogi wraz z przebudową i zabezpieczeniem istniejącego uzbrojenia podziemnego, a także przebudowę ścieżki rowerowej i przebudowę chodników wraz z przebudową oświetlenia polegającą na przesunięciu masztów oświetleniowych poza obręb chodnika.

W ramach budowy ulicy św. Anny wykonano jezdnię z poboczami z kostki brukowej wraz z odwodnieniem drogi, przebudowano i zabezpieczono istniejące uzbrojenie podziemne oraz wykonano nowe oświetlenie uliczne.
Na realizację tej inwestycji gmina miejska Mielec otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach programu – Fundusz Dróg Samorządowych, w wysokości blisko 2 mln 400 tys. złotych.

Tomasz Łępa