Mielec: “Najpiękniejsza – bo tradycyjna Palma Wielkanocna” – konkurs dla wszystkich, bez względu na wiek…

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Prezydent Miasta Mielca, Parafia p. w. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mielcu zapraszają do udziału w pierwszej edycji konkursu: “Najpiękniejsza – bo tradycyjna Palma Wielkanocna”.
Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz do wszystkich, dla których ważny jest powrót do tradycji, do rękodzieła oraz ważne są obrzędy związane z mistyką Wielkiego Tygodnia.
Na prace tj. palmy wykonane tylko metodą tradycyjną, przy wykorzystaniu naturalnych elementów, organizatorzy czekają do piątku – 5 kwietnia, w domu kultury mieszczącym się w Mielcu przy ulicy Kusocińskiego 13a. Komisja Konkursowa, w skład której wchodzić będą przedstawiciele Organizatorów wybierze laureatów w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 1- 3, uczniowie klas 4 – 8, uczniowie szkół średnich, dorośli, oraz w trzech kategoriach wielkościowych: palmy do 50 cm, palmy 51 – 100 cm, palmy powyżej 101 cm.
Zgłoszone do konkursu prace będzie można odebrać 10 kwietnia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 kwietnia w Niedzielę Palmową – po Mszy Świętej, o godzinie 12.30. Na Mszy o godz. 12:30 nastąpi poświęcenie palm, a następnie przemarsz na Rynek i tam około godziny 13: 30 nagrodzenie zwycięzców. Ponadto spośród pozostałych, którzy nie zostaną laureatami i tymi którzy nie zgłoszą palmy na konkurs zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Warunkiem ich otrzymania będzie posiadanie tradycyjnej palmy (bez sztucznych i kupnych elementów) oraz obecność podczas losowania.
Regulamin Konkursu dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Miasta Mielca oraz Radia LELIWA.
Wszelkie dodatkowe informacje o konkursie uzyskać można w Spółdzielczym Domu Kultury MSM, tel. 17 585 53 42, od poniedziałku do piątku w godz. 13 – 18.

Patronat medialny nad imprezą objęli Tygodnik KORSO, Radio LELIWA.

regulamin palmy

(Tomasz Łępa)