Mielec: Młodzi i utalentowani robotycy.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Uczniowie z  Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy mają na swoim koncie kolejny  międzynarodowy sukces. Ich mini satelita wielkości puszki po napoju, z której po wylądowaniu wyjeżdża łazik zdobył wyróżnienie w konkursie CanSat na Azorach.

Młodzi naukowcy zostali także zaproszenie do programu Ambasadorzy Kosmiczni przez Centrum Nauki Kopernik. Jak podkreślają młodzi konstruktorzy, zadanie nie było łatwe, ale dało dużą satysfakcję.

Sześcioosobowy zespół uczniowski postarał się, aby ich łazik lądował i badał powierzchnię podobną do  tej jaka jest  na Marsie. Postanowili więc zbudować krater wulkaniczny.

Ta praca z młodzieżą to wzajemna inspiracja. Łączymy teorie z praktyką – zaznacza Marek Braun, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy.

Sukcesem mogą pochwalić się również  młodzi robotycy  z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych  Leonardo z Mielca.  Na Międzynarodowym Turnieju Robotyki RoboRAVE Poland w Gdańsku, zdobyli oni ZŁOTY, SREBRNY i BRĄZOWY medal. Teraz przed nimi ciężka praca i wyjazd do Pekinu na światowy finał.

 

 

(Tomasz Łępa)