Mielec: Młody Promotor Polski dla Katarzyny Zdziebło

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Pałacu Prezydenckim pod auspicjami Agaty Kornhauser–Dudy  odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Młody Promotor Polski”. Ideą inicjatywy  jest uhonorowanie i wyróżnienie młodych Polaków, którzy swoją postawą, działalnością i osiągnięciami na polu naukowym, kulturalnym i sportowym przyczyniają się do budowania silnej marki „Polska” oraz promowania naszego kraju za granicą.

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA laureatką została mielczanka,  zawodniczka LKS Stal Mielec, Katarzyna Zdziebło – podwójna wicemistrzyni świata na 20 i 35 km oraz wicemistrzyni Europy na 20 km.

Katarzyna Zdziebło, zapewnia, że otrzymana  główna nagroda będzie ją motywować do dalszej pracy.

 

 

Po raz pierwszy wyróżnienia wybitnych młodych Polaków, które wcześniej wręczane były podczas uroczystej Gali Konkursu „Teraz Polska”, przyznano w ramach odrębnej inicjatywy.

Jak podkreśliła Pierwsza Dama „wiedza o rodzimych  osiągnięciach powinna budować renomę naszego państwa i jego pozycję na arenie międzynarodowej”.  – Stąd idea Konkursu „Młody Promotor Polski”. Bo trudno o lepszych ambasadorów naszego kraju, niż ci młodzi, utalentowani, zdolni, ambitni, pełni zapału, determinacji, ale też twórczej inwencji ludzie z odwagą i bez kompleksów patrzący w przyszłość – stwierdziła.

 

Tomasz Łępa