Mielec: Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Tarnowie odbyła się 1/16 Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Juniorów Młodszych. Udział w Turnieju wzięły drużyny: SPR Stal Mielec, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, Moto-Jelcz Oława, UKS 31 Rokitnica Zabrze. Mielczanie zwyciężyli dwa mecze i dzięki temu, z drugiego miejsca, awansowali do 1/8. Są jedną z szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

W pierwszym meczu mielczanie mierzyli się z Juniorami z Oławy. Spotkanie to  zakończyło się zwycięstwem Mielca, 26:23, w meczu z UKS 31 Rokitnica Zabrze  ponownie SPR Stal Mielec tryumfowała z  wynikiem 29:25.

W ostatnim dniu  Turnieju. Mielczanie mieli już zapewniony awans, a mecz z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów miał zadecydować o ostatecznym miejscu. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem. Rywale na przerwę schodzili prowadząc, aż 8 bramkami. Druga połowa nie przyniosła większych zmian i po 60 minutach gry, Tarnów wygrał  41:27.