Mielec: Mija 12 lat od katastrofy smoleńskiej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W tym roku mija 12 lat od chwili kiedy to 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 doszło do katastrofy polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku. W katastrofie tej zginęło 96 osób, wśród nich m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, pracownicy kancelarii prezydenta oraz przedstawiciele polskiej delegacji, którzy mieli wziąć udział podczas uroczystości związanej z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

W katastrofie tej zginął także poseł PSL z Mielca, lekarz weterynarii i marszałek województwa podkarpackiego Leszek Deptuła.

Jak tłumaczy syn zmarłego Michał Deptuła a obecnie wójt gminy Wadowice Górne, mimo kolejnych rocznic data ta na zawsze pozostanie w pamięci całej rodziny.

W niedzielę w powiecie mieleckim uczczona zostanie pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej oraz ofiar zbrodni katyńskiej.

W parafii św. Mateusza w Mielcu odprawiona zostanie msza święta w intencji mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego uwięzionych i zamordowanych w obozach sowieckich w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku oraz 96. ofiar katastrofy smoleńskiej.

Początek liturgii mszy św. w tej intencji rozpocznie się o godzinie 9:30. Tuż po jej zakończeniu nastąpi złożenie kwiatów przy mieleckiej Ścianie Katyńskiej oraz na grobie Leszka Deptuły na cmentarzu komunalnym.

Tomasz Łępa