Mielec: Mielecka straż pożarna wzbogacona o kolejny sprzęt.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Osiem wozów strażackich, łódź, dwa quady, dwa agregaty prądotwórcze i pompa do wody zanieczyszczonej o dużej wydajności, to sprzęt jaki trafi do jednostek straży pożarnej z Podkarpacia. Zakup tej ostatniej współfinansował samorząd województwa podkarpackiego. Pompa znajdzie się na wyposażeniu powiatowej straży pożarnej z Mielca. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.
– Cieszę się, że do strażaków trafia wysoce specjalistyczny sprzęt. Pompa o takich parametrach wciąż stanowi rzadkość i niewiele jednostek straży w kraju może się pochwalić jej użytkowaniem. Tym większą radość sprawia współudział samorządu województwa w finansowaniu tego zakupu – powiedział marszałek Władysław Ortyl.
Samochody pożarnicze trafiły do jednostek straży z Przemyśla, Tarnobrzega, Dębicy, Sanoka i Stalowej Woli. Quadami będą jeździć strażacy z Tarnobrzega i Mielca. Łódź ratownicza znajdzie się na wyposażeniu straży pożarnej w Brzozowie. Przewoźny agregat prądotwórczy zostanie wykorzystany przez strażaków z komendy miejskiej w Rzeszowie.

(Tomasz Łępa)