Mielec: Mieleccy funkcjonariusze na podium.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zajęli III miejsce w wojewódzkich eliminacjach do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jakie się odbywały w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu.   W zawodach brały udział patrole reprezentujące komendy policji z województwa podkarpackiego oraz Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

Wszyscy policjanci uczestniczący w eliminacjach to funkcjonariusze posiadający tytuł ratownika z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podstawowym celem zmagań było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także wyłonienie reprezentacji garnizonu podkarpackiego, która weźmie udział w ogólnopolskim finale w Szkole Policji w Słupsku.

Podobnie jak przed rokiem w zmaganiach najlepsi okazali się policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, na podium na miejscu drugim uplasowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie a  III miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu – w osobach  st. sierż. Krzysztof Soboń i sierż. Donata Łabaj.

St. sierż. Krzysztof Soboń na co dzień jest policjantem ogniwa patrolowo – interwencyjnego mieleckiej jednostki. W Policji służy od 6 lat. Sierż. Donata Łabaj to policjantka Zespołu ds. wykroczeń Wydziału Prewencji KPP Mielec z 3 letnim stażem.

(Tomasz Łępa)