Mielec: Mielec wśród 9 punktów pobierania wymazów od osób w kwarantannie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W województwie podkarpackim uruchomionych zostało 9 punktów pobrań wymazów do wykonania testów na obecność koronawirusa, dzięki wspólnym działaniom Wojewody Podkarpackiego, naszych szpitali oraz Podkarpackiego Oddziału NFZ.

Osoba przebywająca na kwarantannie otrzyma z wyprzedzeniem SMS-a z zaproszeniem na badanie, które powinno być wykonane w 12 dobie. Pierwsze badania zostały już wykonane w poniedziałek 11 maja.

Z terenu Mielca  takich smsów dostało już 50 osób. Mówi Rafał Śliż z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Po wykonaniu badania, wynik można zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Pacjent będzie o nim również poinformowany przez laboratorium. Badanie jest bezpłatne dla pacjenta, jego koszt finansuje NFZ.  Zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ, ryczałt za co najmniej dwugodzinną dobową działalność punktu pobrań wynosi 300 zł za dobę, oraz 21 zł za każde pobranie wymazu i takie kwoty będą przekazane szpitalom zgodnie z zawartymi z NFZ umowami.

 

 

 

Tomasz Łępa