Mielec: Mielec pamiętał o katastrofie smoleńskiej.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Mielec obchodził dziewiątą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której życie straciło 96 osób, w tym poseł związany z regionem mieleckim śp. Leszek Deptuła. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, a następnie uroczystości miały miejsce na Cmentarzu Komunalnym – przed grobem śp. Leszka Deptuły oraz Pomnikiem Sybiraków, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek.
Michał Deptuła, wójt gminy Wadowice Górne tłumaczy, iż mimo kolejnych rocznic data ta na zawsze pozostanie w pamięci całej rodziny.

Na mieleckich uroczystościach obecni byli m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz wraz z europosłem Czesławem Siekierskim i posłem na Sejm Mieczysławem Kasprzakiem. Jak mówi Władysław Kosiniak – Kamysz dziś potrzeba zjednoczenia, a nie rozdziałów wewnętrznych, bo takich by nie chcieli ci, co zginęli w tej katastrofie.

Leszek Deptuła był lekarzem weterynarii, marszałkiem województwa podkarpackiego, a także posłem na Sejm z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zginął w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w drodze na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

(Tomasz Łępa)