Mielec:   Mielczanie autorami najlepszego projektu społecznego w Polsce!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Mielczanie autorami najlepszego projektu społecznego w Polsce. Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce. W tym roku zgłoszonych zostało 800 projektów, które objęły swoimi działaniami co czwartego Polaka.

Podczas uroczystej gali finałowej, projekt mieszkańców Mielca z Fundacji Młodych Liderów  zdobył  Złotego Wilka, czyli nagrodę najlepszego projektu społecznego w Polsce.  To ogólnopolska platforma Maturalni.com przeznaczona do prowadzenia korepetycji online,  do współpracy, której Młodzi Liderzy zaprosili nauczycieli z całego kraju. Z ponad 300 przesłanych CV wybrali 15 najlepszych belfrów, którzy równocześnie byli egzaminatorami maturalnymi.

Mówi Sebastian Peret, prezes Fundacji Młodych Liderów.

 

Jak zaznacza Nataniel Brożnowicz, współtwórca sukcesu Młodych Liderów  przeprowadzona ankieta pozwala stwierdzić, że projekt był tym czego szukali w dobie pandemii, młodzi ludzie.

Działania Młodych Liderów w samym 2021 roku dotarły do łącznie 5 000 000 mln Polaków. Oprócz portalu edukacyjnego zajmują się oni także organizacją Największej Trasy Kina Samochodowego i Plenerowego w Polsce, wspieraniem osób z depresją w ramach projektu  „Poproszę Uśmiech”, a także Festiwalami Młodych „YOUTHEST”. Platforma Maturalni.com nie zakończyła swojej działalności wraz z zakończeniem matur. Od września czeka na kolejnych uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do egzaminów  i spełnić swoje maturalne marzenia!

Tomasz Łępa