Mielec: Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu  z dofinansowaniem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu uzyskała dofinansowanie z Programu Narodowego Centrum Kultury w ramach konkursu BLISKO z projektem Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej. Placówka znalazła się w czołówce beneficjentów Programu z dofinansowaniem przekraczającym 120 tysięcy złotych. Dzięki tej dotacji biblioteka  może zaprosić mieszkańców  miasta do wspólnych działań, które pozwolą na stworzenie w przestrzeniach mieleckiej Biblioteki miejsca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i kreatywnie spędzi czas, a nawet zrealizuje swój pomysł na działania w Bibliotece, wyjaśnia Jolanta Strycharz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

Jednym z pierwszych działań będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach pozwalających uczestnikom poznać języki mieszkańców miasta, organizatorzy zapraszają także do  udziału w spacerze historycznym po mieleckiej starówce już  w najbliższą sobotę,  ale to nie wszystkie  wydarzenia związane z tym projektem.

Więcej działań realizowanych w ramach projektu Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej można dostępne jest na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

Tomasz Łępa