Mielec: Międzynarodowe Forum Pianistyczne “Bieszczady bez granic”

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Mielec już jutro będzie miejscem, gdzie w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego ‘Bieszczady bez granic’ odbędzie się koncert młodych muzyków biorących udział w tej imprezie.
Międzynarodowe Forum Pianistyczne ‘Bieszczady bez granic’ to niezwykłe wydarzenie, które po raz 14 odbywa się w Sanoku, a swoim zasięgiem obejmuje Euroregion Karpat. Co roku skupia ono na sobie uwagę młodych pianistów z wielu krajów, czego efektem są warsztaty, lekcje indywidualne i pokazowe, kursy tematyczne, wykłady i seminaria dla blisko 500 pianistów. Forum ma też część koncertową i konkursową. Ta pierwsza obejmuje koncerty w wielu miastach. W minionych 13 edycjach takich koncertów odbyło się 242, w tym 53 z udziałem orkiestr kameralnych i symfonicznych, w ponad 50 miastach w Polsce, na Litwie, Białorusi i Ukrainie.
W tej edycji Forum znów gościć będziemy w Mielcu jeden z koncertów. We wtorek o godz. 17 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu wystąpi Filharmonia Lwowska pod dyr. Vladymira Syvokhipa i pianiści tegorocznego Forum. Usłyszymy koncerty Rachmaninowa i Czajkowskiego. Wystąpią pianiści: Margatita Ochakovskaia (Rosja) i Lidia Reznikova (Rosja), Sofia Shokhina (Ukraina), Gabriela Bortnowska (Polska) i Paulius Andersson (Litwa).

(Tomasz Łępa)