Mielec: Miały być… jednak nie będą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Godziny pozostały już  do czasu kiedy ponownie wystartuje Mielecki Budżet Obywatelski a dokładnie 1 czerwca. Podczas ubiegłorocznej jego edycji związanej z głosowaniem pojawiło się wiele zarzutów i negatywnych komentarzy co do sposobu   głosowania nad projektami czy wiekiem samych osób uprawnionych do głosowania.  Wtedy prezydent Mielca Jacek Wiśniewski zapowiedział zmiany w regulaminie  MBO ale to się nie stało do dnia dzisiejszego. Powód?, prezydent odpowiada:

Jak dodaje prezydent, nie otrzymaliśmy także jednoznacznej informacji, który zapis w regulaminie pasuje zmienić. Po zebraniu wszystkich racji, postanowiliśmy nie zmieniać przyjętego już regulaminu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Od 1 czerwca do 15 lipca mieszkańcy Mielca będą mogli składać propozycje projektów za pośrednictwem specjalnych formularzy.  W przypadku projektu ogólnomiejskiego wnioskodawca musi dołączyć minimum 50 podpisów mielczan, a w przypadku projektu lokalnego – minimum 25 podpisów. Do 10 września podana będzie lista projektów zakwalifikowanych do głosowania.

Tomasz Łępa