Mielec: Metoda zamgławiania do walki z koronawirusem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Urząd Gminy w Padwi Narodowej został wyposażony w najnowocześniejszy system dezynfekcji i odkażania pomieszczeń poprzez zamgławianie, które przy użyciu nadtlenku wodoru eliminuje pełne spektrum patogenów. Automat do zamgławiania usuwa 100% wszystkich wirusów, drożdży, pleśni i szkodliwych bakterii z miejsc, w których istnieje wysokie prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych wirusów i bakterii.

Kompleksowy system dezynfekcji pomieszczeń świetnie sprawdza się w walce nawet z najbardziej niebezpiecznymi patogenami wywołującymi choroby w tym także koronawirusa. Wystarczy kilka minut, aby całkowicie zdezynfekować powierzchnie oraz  powietrze w pomieszczeniu, w tym także w miejscach niedostępnych drogą tradycyjną. To nowoczesne urządzenie gmina zamówiła z myślą o mieszkańcach w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich zdrowia i życia.

Jak zaznacza wójt gminy Robert Pluta, dzięki temu urządzeniu będziemy mogli dokonać dezynfekcji m.in. pomieszczeń  i sal szkolnych przed powrotem dzieci do szkół, pomieszczeń w Ośrodku Zdrowia czy Stacji Pogotowia, a także innych budynków użyteczności publicznej gdzie będzie potrzeba przeprowadzenia odkażania.

Tomasz Łepa