Mielec: Memoriał był sprawdzianem dla nas

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

Zakończony w Mielcu Memoriał Weryńskiego w piłce ręcznej okazał się sukcesem zaś  pod względem sportowym kibice nie mogli narzekać na największą porcję piłki ręcznej od pół roku. Turniej  przeprowadzony był również  w najwyższym standardzie epidemiologicznym, w którym wykorzystano bramki detekcyjne, spełniające najwyższe standardy w zachowaniu bezpieczeństwa zdrowia.

Sportowa rywalizacja była też okazją  do sprawdzenia się na parkiecie mieleckich szczypiornistów na kilkanaście dni przed rozpoczęciem  ligowych rozgrywek.

Mówi Marcin  Basiak drugi trener SPR Stal Mielec.

Jak tłumaczy trener szczypiornistów nadchodząca liga nie będzie należała do łatwych.

W PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie będzie wiele zmian w systemie rozgrywek. Rozegrana zostanie tylko runda zasadnicza, w systemie mecz i rewanż, po której będzie znany ostateczny układ tabeli, w tym mistrz Polski i spadkowicz do 1. ligi oraz zespół, który zagra w barażu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta zmiana ma pozwolić na rozegranie pełnego sezonu, również, gdyby sytuacja epidemiologiczna, związana z epidemią COVID-19, zmusiła Superligę do wstrzymania rozgrywek na kilka tygodni.

Tomasz Łępa