Mielec: Mediacje zakończyły się protokołem rozbieżności.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Podpisaniem protokołu rozbieżności zakończyły się mediacje w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, w sporze zbiorowym złożonym przez związki zawodowe działające w mieleckiej lecznicy.
Końcem kwietnia związki zawodowe wysłały do dyrektora szpitala listę 18 żądań. Dotyczyły one głównie wynagrodzeń i ochrony prawnej dla pracowników. Jak tłumaczy Jolanta Dul, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Mielcu nie udało się znaleźć wspólnego rozwiązania. Na proponowane 18 postulatów dyrekcja mogła się zgodzić tylko na 3.

Jak dodaje dyrektor mieleckiego szpitala Leszek Kwaśniewski wydarzenia związane z masowymi zwolnieniami lekarskimi oraz podpisane sierpniowego porozumienie płacowego , nie pozwalają na realizację przedstawianych postulatów.

Brak zrozumienia tej sytuacji może spowodować czasowe zamykanie niektórych jednostek szpitalnych.

Przypomnijmy, początkiem sierpnia dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zawarła porozumienie ze związkami zawodowymi reprezentującymi pielęgniarki i położne. Zgodnie z podpisanym porozumieniem wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę wzrosło na czas nieokreślony w następujących terminach: począwszy od września 2018 roku o kwotę 200,00 zł brutto miesięcznie i od dnia 1 czerwca 2019 roku o dalszą kwotę 100,00 zł brutto miesięcznie.

Tomasz Łępa