Mielec: Mecze sparingowe pokażą, jaką jesteśmy drużyną…

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Za piłkarzami ręcznymi z Mielca pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego. W wyjazdowym spotkaniu Handball Stal Mielec przegrała z Azotami Puławy 20:29.
W drużynie z Mielca zabrakło zmagających się z urazami Łukasza Nowaka i Patryka Gregułowskiego oraz Kacpra Sobczyka. Nie grał również wracający do pełni zdrowia po kontuzji Dawid Ruhnke.

Jak mówi trener mieleckich szczypiornistów Rafał Gliński, mecze sparingowe pokażą o co zawalczy drużyna w tym sezonie:

W nowym sezonie kapitanem Handball Stali Mielec został Adam Babicz, który powrócił do Stali Mielec po dziewięciu latach przerwy. W międzyczasie reprezentował barwy Azotów Puławy, Chrobrego Głogów i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.
W jego powrocie do Mielca ważną rolę odegrał także Rafał Gliński. W 2012 roku wspólnie zdobywali dla Stali Mielec brązowy medal PGNiG Superligi, a dziś współpracują w relacji trener – zawodnik.
Jak tłumaczy dzisiaj chcemy się skupić na jak najlepszym przygotowaniu motorycznym, technicznym i taktycznym do całego sezonu.

A już w ten weekend podopieczni trenera Rafała Glińskiego będą mieli okazję rozegrać kilka spotkań sparingowych. Odbędą się one w ramach Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Głównym celem tego wydarzenia jest upamiętnienie legendarnego zawodnika i prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Jako zawodnik Antoni Weryński zdobył ze Stalą Mielec wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz Puchar Polski w 1971 roku.

Tomasz Łępa