Mielec: MBO było potrzebne.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Mielczanie nie zawiedli. W ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego do magistratu wpłynęło ponad 40 projektów, które obecnie sprawdzane są pod kątem formalnym. Wśród inicjatyw proponowanych przez mieszkańców znalazło się sporo koncertów, pikników, modernizacji oświetlenia czy dodatkowych parkingów. Mówi wiceprezydent Mielca, Adriana Miłoś.

Kryterium, które musi zostać poddane szczegółowej analizie to koszt zgłoszonej inicjatywy. Do rozdysponowania w ramach MBO jest 2 000 000 złotych, jednak kwota ta została podzielona na dwa rodzaje projektów. Oznacza to, że mieszkańcy musieli wybrać czy ich pomysł jest lokalny czy ogólnomiejski.

Na ten drugi przeznaczono aż 1 100 000 tyś złotych, natomiast pomysły o mniejszym zasięgu można było przydzielić do jednego z dziewięciu obszarów, a jego wartość nie powinna przekraczać 100 000 zł.

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do 31 sierpnia, natomiast publikacja listy projektów spełniających wymogi formalne nastąpi do 10 września. Głosować na wybrane projekty będzie można od 20 września do 30 września.

(Tomasz Łępa)