Mielec: Mamy Sportowca Roku!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Za nami rozstrzygnięciu Plebiscytu Sportowiec Roku 2022 Tygodnika Regionalnego Korso. „Sportowiec roku” to pierwszy plebiscyt organizowany przez tygodnik Korso, od początku jego powstania, w 1992 roku.

W głosowaniu,  czytelnicy rokrocznie wybierają 10 najlepszych Sportowców, Trenera i Działacza Roku, jest także nagroda dla wyróżniających się młodych sportowców – Talent Roku.

Wśród wielu zaproszonych gości,  na wydarzeniu  obecny był m.in. Marszalek Podkarpacki, Władysław Ortyl.

W kategorii  Trener Roku 2022 tytuł ten otrzymał szkoleniowiec Stali Mielec, Adam Majewski. Laureatem kategorii Trener Wychowawca Młodzieży 2022 został  Zbigniew Żola  z PTG Sokół 1893.

W tej edycji przyznane  zostały dwa tytuły: Talent Roku 2022. Otrzymali je: Patryk Dudek , brązowy medalista Mistrzostw  Polski Młodzików w boksie w wadze 54 kg oraz para  taneczna: Gabriel Krakowski i Alicja Potoczna.

W 10- tce  nominowanych w Plebiscycie  Sportowca Roku 2022,  na miejscu trzecim uplasował się  Łukasz Leś  specjalizujący się w brazylijskim  jiu-jitsu.

Na miejscu drugim znalazł się holendersko-bośniacki piłkarz, grający na pozycji lewego napastnika w Stali Mielec, Said Hamulić.

Tytuł Sportowca Roku otrzymała Katarzyna Zdziebło, podwójna wicemistrzyni świata w chodzie na 20 i 35 km w Eugene, wicemistrzyni Europy w chodzie na 20 km w Monachium, dla której miniony 2022 rok był pasmem wielu sukcesów.

Nagrodę  w jej imieniu odebrała mama,  Elżbieta Król- Zdziebło.

Tegoroczny Sportowiec Roku to już 28 edycja plebiscytu organizowanego od samego początku przez Tygodnik Regionalny Korso.

Tomasz Łępa