Mielec: Małe zainteresowanie jakością powietrza

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Powracamy do tematu jakości powietrza i jego poprawy  w Mielcu. Jak mówi prezydent miasta  Mielca Jacek Wiśniewski  zauważa się co raz mniejsze zainteresowanie tym problem wśród samych przedstawicieli strony społecznej, którzy bardzo aktywnie jeszcze do niedawna deklarowali wolę współpracy i współdziałania w tym temacie.

Mniejszą aktywność zauważyć też można wśród uczestników powołanego przez Prezydenta Jacka Wiśniewskiego Zespołu Roboczego do spraw jakości powietrza. Jak zaznacza  włodarz miasta spotkanie te  nie cieszą się zainteresowaniem, dodaje.

Brak zainteresowania tym problemem może oznaczać iż powietrze w Mielcu uległo poprawie co pokazują wyniki ze stacji monitorujących jakość powietrza w mieście, zaznacza prezydent Wiśniewski. Największy problem z jego jakością występuje ciągle  w okresie zimowym, dodaje.

 

Jak tłumaczy prezydent Mielca jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w tym kierunku, i jak zaznacza  na pewno  korzystanie z transportu miejskiej komunikacji samochodowej  w zamian za  pozostawienie samochodów,  przyczyni się  na poprawę jakości powietrza w Mielcu.

 

Tomasz Łępa