reklama

Mielec: Ma cieszyć, bawić i uczyć.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Oficjalnie już został oddany do użytku park sensoryczny przy ulicy Sękowskiego w Mielcu. Zostały mu nadane nowe funkcje: wypoczynkowe, terapeutyczne, edukacyjne dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto powstały enklawy roślin, ścieżka sensoryczna i ścieżka głazów. Na terenie parku zamontowano jedyną w powiecie mieleckim huśtawkę przeznaczoną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wśród zamontowanych urządzeń znajduje się również ławka solarna posiadająca wbudowany panel fotowoltaiczny, gdzie można – dzięki portom USB – naładować urządzenia oraz skorzystać z bezpłatnej sieci Wi-fi.
Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Teren parku będzie zatem unikatowym miejscem przeznaczonym na integrację lokalnej społeczności oraz z przeznaczeniem na terapię i warsztaty dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. O pierwsze wrażenia korzystających z parku pytał Tomasz Łępa:

Mimo iż drzewostan jeszcze nie nabrał swojej wielkości to w planach, jak dodaje starosta mielecki jest szansa, iż mogą pojawić się parasole chroniące od promieni słonecznych.

Park sensoryczny powstał w ramach projektu „Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielec, w celu nadania im nowych funkcji społecznych.

Tomasz Łępa