Mielec: Ma być smacznie i tanio.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Prosto, szybko, a przede wszystkim – tanio.  A to za sprawą Spółdzielni Socjalnej Dębnianka, która wraz z Fundacją Akademia Obywatelska poszukuje chętnych do pracy w nowo powstającej stołówce –jadłodajni przy ulicy Mickiewicza 13.  Powstanie takiego miejsca to wyjście naprzeciw osobom mniej zamożnym, ludziom starszym , samotnym, niemających już sił, by gotować a przychodzących trochę dla towarzystwa, a także dla tych, którzy chcą dobrze i tanio zjeść.

Mówi wiceprezydent Mielca, Adriana Miłoś.

W planach jest także otwarcie sklepu socjalnego. Póki co obecny stan  pandemiczny nie pozwala jeszcze na wszystkie działania  w budynku przy Mickiewicza 13, zaznacza wiceprezydent Mielca.

Spółdzielnia Socjalna „Dębnianka” swoim początkiem sięga 2010 roku. Założona została przez 5 osób – długotrwale bezrobotnych z terenu gminy Leżajsk. Założyciele sami wyremontowali lokal, w którym działa firma, co pozwoliło zaoszczędzić część pieniędzy na zakup niezbędnego do pracy wyposażenia. W ramach swojej działalności spółdzielnia socjalna  prowadzi Restaurację Dębnianka we Wierzawicach koło Leżajska.

Tomasz Łępa