Mielec: Ma być funkcjonalnie i bezpiecznie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Jak funkcjonować będzie przejazd przez tory kolejowe w Tuszowie Narodowym i jaki wariant połączenia z centrum gminy wybrać, dyskutowali o tym samorządowcy Gminy Tuszów Narodowy i Powiatu Mieleckiego.
Na ile ważny to temat dla lokalnej społeczności, świadczyło zainteresowanie samych mieszkańców podczas marcowej sesji Rady Gminy, swoje stanowisko sprzeciwu w kwestii likwidacji tego przejazdu wyraził również samorząd powiatowy podczas styczniowej sesji.
Obecnie, kiedy już wiadomo, że przejazd przez tory zostanie utrzymany, samorządowcy zastanawiają się, jak pogodzić wszelkie aspekty komunikacyjne zarówno w ruchu kołowym jak i kolejowym.
Proponowane obecnie zmiany uwzględniają organizację lewo- i prawo skrętów, które pozwolą na utrzymanie płynności ruchu na trasie Mielec – Tarnobrzeg. Mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Dodatkowo wykonane zostaną wysepki oddzielające pasy ruchu. Zainstalowana zostanie również sygnalizacja świetlna, sterująca ruchem na wypadek opuszczenia szlabanów przed zbliżającym się pociągiem. Nieopodal skrzyżowania powstać ma również przejście dla pieszych. Jak podkreślają zgodnie samorządowcy, ten element jakim jest przejście, musi być maksymalnie zabezpieczony tak pod względem usytuowania jaki i oznakowania. Uzgodniono, żeby jak najszybciej przekazać projektantom proponowane koncepcje przyjętych rozwiązań komunikacyjnych.

Tomasz Łępa