Mielec: Lider PiS w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Niedziela była  kolejnym dniem objazdu prezesa klubu Prawa i Sprawiedliwości  Jarosława Kaczyńskiego po Polsce. Tego dnia prezes PiS odwiedził Mielec. Podczas spotkania w Mielcu lider PiS odniósł się m.in. do sposobu uprawiania polityki w Polsce.

Jak tłumaczy  lider PiS zamiast normalnej polityki jest nieustanna awantura.

Prezes PiS odniósł się też do kryzysu ekonomicznego i energetycznego, z jakim zmaga się Polska. Straty społeczne będą nie ma się co oszukiwać. Nie da się przez to przejść suchą nogą, ale te straty będą niewielkie, zaznaczając, że przyszłym roku inflacja będzie już niższa.

Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że jego ugrupowanie złoży w Sejmie projekt ustawy przedłużającej kadencję samorządów o pół roku a także wymieniał kolejne cele jakie stawia przed swoim rządem, jednym z nich jest ograniczenie przywilejów dla elit. Zaznaczył także, że przestrzegania prawa w unii europejskiej wciąż jest i będzie aktualne.

Spotkanie  Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami i wyborcami  rozpoczęło się z ponad półgodzinnym opóźnieniem, wcześniej udał  się on  pod odsłonięty w sobotę  pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych gdzie złożył kwiaty. Nie obeszło się również bez manifestacji jego przeciwników przed budynkiem, gdzie miało miejsce spotkanie.

Tomasz Łepa