Mielec: Liczą, że sytuacji się zmieni.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych działających w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wystosowali na kilka dni przed dymisją rządu polskiego list otwarty adresowany m.in. do byłego premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Związkowcy domagają się w nim zajęcia sprawą finansowania szpitali powiatowych, w tym też mieleckiej lecznicy, a chodzi o usługi medyczne i ich ryczałtowanie.
Mówi Ewa Mokrzycka-Saj, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Jak czytamy w liście „…Oczekujemy od Rządu RP uruchomienia instrumentów prawnych i finansowych w celu oddłużania szpitali i zapewnienia finansowania w działalności szpitali w sposób adekwatny do tempa wzrostu kosztów leczenia, z przyczyn od nich niezależnych…”

Związkowcy mają nadzieję, że przyszły rząd podejmie natychmiastowe działania zmierzające do ratowania polskiej ochrony zdrowia z dramatycznej sytuacji i przystąpi do budowy sprawnego systemu zabezpieczenia zdrowotnego Polaków. Deklarują również pełne zaangażowanie w tym zakresie i pomoc naszych organizacji, pod warunkiem faktycznej, a nie pozorowanej pracy nad nowymi rozwiązaniami, czytamy w liście.

Tomasz Łępa