Mielec: Kto powinien przedstawiać plan naprawczy?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Radny Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła poddaje pod wątpliwość  plan naprawczy  dla szpitala w Mielcu przedstawiany na ostatniej sesji  przez  pełniącego obowiązki dyrektora mieleckiej lecznicy Zbigniewa Torbusa.  Zdaniem radnego  aby rozmawiać na ten temat musi być wyłoniony w konkursie  nowy dyrektor lecznicy   i  zaproponowana jego wizja przyszłości dla mieleckiej placówki leczniczej.

Zdaniem  p.o. dyrektora mieleckiego szpitala specjalistycznego Zbigniewa Torbusa wzmocnienie pozycji szpitala w regionie to założenia planu naprawczego. I jak dodaje, sam też zamierza startować w konkursie na nowego dyrektora szpitala w Mielcu.

Starosta mielecki  Stanisław Lonczak pytany  dlaczego plan naprawczy  przygotowuje pełniący obowiązki a nie  dyrektor wybrany  na drodze konkursowej, tak  odpowiada.

Jak dodaje Zbigniew Torbus p.o. dyrektora szpitala, jeśli uda się wprowadzić wszystkie założenia planu naprawczego, to powiat mielecki nie będzie musiał pokrywać z własnego budżetu strat szpitala za 2020 rok.

Tomasz Łępa