Mielec: Krzysztof Lipka przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Piłkarze ręczni  z Mielca bez Lipki. Ze względu na niezadowalające wyniki sportowe Krzysztof Lipka przestał pełnić funkcję trenera, jak i bramkarza pierwszego zespołu  piłkarzy ręcznych  SPR Stal Mielec.

Lipka objął zespół w 2016 roku zastępując na stanowisku trenera Łukasza Rybaka. W pierwszym sezonie doprowadził Stal do baraży o fazę play-off PGNiG Superligi.

Drugi sezon również rozpoczął się bardzo obiecująco, gdyż mielczanie po fantastycznej pierwszej rundzie zajmowali trzecie miejsce w swojej grupie. Druga część rozgrywek była już jednak o wiele mniej udana, podobnie jak zakończona niedawno runda sezonu 2018/2019.

Również nowe twarze pojawią się w drużynie Stali Mielec.  Pierwszy zimowy transfer do PGE FKS Stal Mielec otworzył dwudziestoletni  Denis Gojko. Młodzieżowiec z Lotto Ekstraklasy, skrzydłowy Piasta Gliwice, dołączył do zespołu PGE FKS Stal Mielec na rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi. Denis Gojko rozegrał siedem meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, na swoim koncie ma także 20 gier w Lotto Ekstraklasie – pięciokrotnie wychodził na boiska ekstraklasy w listopadzie i grudniu 2018 roku. W PGE FKS Stal Mielec będzie występował z numerem 7.

(Tomasz Łępa)