Mielec: Kronospan apeluje do organizatorów BLOKADY.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Firma Kronospan Mielec wydała oświadczenie przed planowanym protestem przed swoją firmą, który ma przybrać formę Blokady. Dodajmy, podczas weekendu ma odbyć się już trzeci protest przeciwko negatywnej działalności firmy Kronospan na środowisko.
Jak czytamy w oświadczeniu – o ile przy poprzedniej manifestacji wysuwane były konkretne postulaty dotyczące zainstalowania filtrów czy pomiarów ciągłych emisji to dzisiaj trudno nam zrozumieć intencje, ukrywających swoją tożsamość, organizatorów. Mówi Dagmara Mach, dyrektor ds. sprzedaży w Kronospan Mielec.

Jak czytamy dalej w oświadczeniu organizatorzy akcji protestacyjnej wykorzystują emocje, by przestraszyć mielczan. Stosują manipulację, posługują się sugestiami, nadinterpretacjami oraz nieprawdziwymi danymi. Mówi Marlena Bogdan – Marut, specjalista ds. Public Relations w firmie Kronospan.

Firma Kronospan apeluje do organizatorów akcji, aby zachowali zdrowy rozsądek i spokój. Zadają też pytanie czy organizatorom protestu chodzi o szersze spojrzenie na aspekt jakości powietrza czy o udowodnienie, że często anonimowe działania, manipulacje i uprzedzenia kilku osób, publikowane w Internecie mogą doprowadzić do utraty tysięcy miejsc pracy, czytamy w oświadczeniu.

(Tomasz Łępa)