Mielec: Krawiec Szyje Fantazyje

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W Galerii  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu  miał miejsce wernisaż artysty, mielczanina Krzysztofa Krawca. Jest on artystą tworzącym malarstwo, grafikę, ilustracje do książek dla dzieci oraz projekty okładek do książek i płyt. Jego prace malarskie inspirują do przemyśleń i poznania nurtu – realizmu magicznego. Mówi Jolanta Strycharz, dyrektor placówki bibliotecznej.

Krzysztof Krawiec urodził się w Mielcu, w 1973 roku. Artysta może się poszczycić wieloma wystawami indywidualnymi, m.in. w Mielcu, Sandomierzu, Przemyślu, Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki na Zamku w Nidzicy.

Brał udział w zagranicznych wystawach i konkursach m.in. w Meksyku, Finlandii, Litwie, Australii, Francji i we Włoszech.

Jest autorem kilkuset okładek i ilustracji książek, periodyków, tomików poezji i płyt CD, w tym ilustracji do książek dla dzieci. Tworzy na pograniczu surrealizmu, realizmu magicznego i fantasy.

Wystawa w Mielcu nosi tytuł Krzysztof Krawiec Szyje Fantazyje.

Wystawę w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego można oglądać do końca lipca. Wydarzeniu patronowało radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa