Mielec:  Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Znamy zwycięzców konkursu architektonicznego pn. „Rewitalizacja terenów zielonych na osiedlu Lotników w Mielcu.” Pierwsze miejsce, zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie konkursowym, zajął projekt opracowany przez Łukasza Modrzejewskiego z Politechniki Wrocławskiej. Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim estetykę i oryginalność projektów, kompozycję szaty roślinnej oraz spójność koncepcyjną z istniejącą architekturą miejską, a także jakość graficznego opracowania projektu.

Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia: pierwsze wyróżnienie otrzymała praca zaprojektowana przez Adriannę Popielarczyk, Igę Soczewę i Dominikę Niżnik reprezentujące Politechnikę Śląską. II wyróżnienie przyznano Monice Knapczyk i Simonie Lorenc z Politechniki Krakowskiej.

Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów polskich uczelni na kierunku architektura i urbanistyka. Cztery projekty zostały nadesłane do mieleckiego magistratu przez studentów Politechniki Krakowskiej, dwie prace dotarły z Politechniki Śląskiej, po jednej pracy nadesłali studenci z  Politechnik: Świętokrzyskiej, Wrocławskiej oraz Rzeszowskiej.

Tomasz Łępa