Mielec: Koncert noworoczny.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Tradycyjnie już Mielecka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na Koncert Noworoczny w 2022 roku. Jak mówi Piotr Wyzga, muzyk orkiestry, ubiegłoroczne, wirtualne powitanie Nowego Roku dla muzyków Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej było doświadczeniem na tyle przykrym, iż muzycy nie wyobrażają już sobie koncertowania bez udziału publiczności.

Koncert Noworoczny przygotowany przez Mielecką Orkiestrę Symfoniczną to utwory m.in. autorstwa Johanna Straussa ojca i syna, a także z twórczości Waldteufela.

Koncert Noworoczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej już 5 stycznia o godz. 19.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. A już 7 stycznia Prezydent Miasta Mielca, Dom Kultury SCK w Mielcu i Parafia pw. Ducha Świętego serdecznie zapraszają na Koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się po wieczornej mszy świętej o godz. 18.00. Podczas styczniowego koncertu w kościele pw. Ducha Świętego wystąpi Podkarpacki Chór Męski wraz z Chórem Nauczycielskim ‚Akord’ ZNP i SCK pod dyrygenturą Grzegorza Oliwy. Wydarzeniom patronuje Radio Leliwa.

Tomasz Łępa