Mielec: Koncert Cecyliański

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Już w środę 23 listopada w Mielcu KONCERT CECYLIAŃSKI w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego i SCK „Akord”, Chóru Młodzieżowego II LO, Adriana Nowaka i Karola Bika –  w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, na Osiedlu.

Koncerty Muzyki Sakralnej ku czci św. Cecylii stały się w Polsce bardzo popularne. Są organizowane w wielu miastach naszego kraju. W Mielcu pierwszy taki koncert miał miejsce w 2014 r. Odtąd, z wyjątkiem „przerwy pandemicznej”, koncerty odbywają się regularnie, a w każdym z nich uczestniczy Chór „Akord”.

Podczas tegorocznego koncertu usłyszymy dwa chóry: Chór Nauczycielski ZNP i SCK „Akord” pod dyrekcją prof. Grzegorza Oliwy, i Chór Młodzieżowy II LO pod dyrekcją Agnieszki Straż. Ponadto w koncercie wystąpią: harfista Adrian Nowak i Karol Bik, który zagra na cajonie (instrument perkusyjny).

Św. Cecylia z Rzymu jest jedną z najpopularniejszych świętych męczennic początków chrześcijaństwa. Jej świętość uznawana jest zarówno w tradycji katolickiej, jak i prawosławnej. W obu obrządkach jest też patronką muzyki kościelnej.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 19.00. Patronat Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa