Mielec: Komunikat Biskupa Tarnowskiego.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Z zaistniałą sytuacją zakażeń koronawirusem w kraju, również Kuria Diecezji Tarnowskiej wydała specjalny komunikat. Jak czytamy w nim ordynariusz diecezji tarnowskiej bp. Andrzej Jeż zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Episkopatu Polski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
W sytuacji, w której dla wielu osób dostęp do Mszy świętej i nabożeństw staje się ograniczony, gorąco zachęcam – pisze biskup tarnowski – by w swoich domach powrócić do modlitwy przy tzw. ołtarzykach domowych, czyli przygotowanych specjalnie miejscach modlitwy czy to przed krzyżem, obrazem lub figurą Chrystusa, Matki Bożej oraz Świętych. Ten czas może sprzyjać ponownemu odkryciu wspólnot rodzinnych, jako domowych Kościołów.
Nasze kościoły pozostają otwarte, by umożliwić wiernym także prywatną adorację Najświętszego Sakramentu oraz korzystanie z sakramentu pokuty. Pamiętajmy, że w trudnym położeniu pielęgnowanie wiary, umacnianie ducha i podtrzymywanie motywacji nie jest rzeczą drugorzędną lecz zasadniczą, czytamy w komunikacie.

Tomasz Łępa