Mielec: Kompleksowy remont I LO

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu już wkrótce będzie dostępny dla niepełnosprawnych. Zupełnie nową jakość zyska także szkolny dziedziniec.

W ramach likwidacji barier architektonicznych w budynku powstanie m.in. platforma pionowa zewnętrzna oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście do szkoły zostanie przebudowane i wyposażone w automatyczne drzwi przesuwne oraz platformę schodową.

Ważnym elementem prac podnoszącym komfort i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych będzie także wymiana posadzek na antypoślizgowe (zarówno na korytarzach, jak i w salach lekcyjnych). Zakres robót obejmie dodatkowo wymianę stolarki drzwiowej, montaż sufitu podwieszanego, malowanie pomieszczeń, przebudowę portierni, osuszenie i izolację ścian piwnic oraz budowę zadaszenia nad wejściem od strony północnej.

Warto dodać, że w obrębie mieleckiego liceum   już wkrótce rozpocznie się także pierwszy etap prac przy odnowie dziedzińca i zagospodarowaniu jego terenu. Zaplanowano tutaj między innymi budowę chodników i placów, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, montaż donic i koszy, nasadzenie drzew i krzewów oraz nawadnianie terenów zielonych i donic.

Tomasz Łępa