Mielec: Komary atakują w dzień i w nocy.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Plaga komarów dotknęła także i Mielec. Mimo iż  już w czwartek będzie miało miejsce odkomarzanie w wybranych miejscach  na terenie miasta to nasi słuchacze apelują, aby stało się to  drogą powietrzną przy użyciu samolotu.

Mówi Krzysztof Urbański z mieleckiego magistratu.

W związku z licznymi sygnałami o uciążliwych plagach komarów również  starosta mielecki Stanisław Lonczak podjął inicjatywę wraz z gospodarzami wszystkich gmin powiatu o uzyskanie od Wojewody Podkarpackiego środków na przeprowadzenie kompleksowej akcji odkomarzania. Jak zauważali w swoich sygnałach wójtowie gmin, przez które przeszła ostatnia powódź, skala zjawiska jest tak duża, że przekracza ich możliwości finansowe zwalczania dokuczliwych owadów.

Nie jest jeszcze wiadome w jakiej formie zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania. Według ekspertów tańszą formą zwalczania komarów są opryski wykonywane przy pomocy samolotu. Ich wadą jednak jest negatywne oddziaływanie na ekosystem, szczególnie silnie oddziałujące na roje pszczół. Z tego właśnie względu nie należy się spodziewać zastosowania właśnie tej formy.

(Tomasz Łępa)