Mielec: Kolejny transfer do Stali Mielec

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Maciej Jankowski został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. Będzie wzmocnieniem formacji ofensywnej. 31-letni napastnik przychodzi do Mielca po prawie trzyletnim pobycie w Arce Gdynia. Nad morze ściągał go Leszek Ojrzyński, który wówczas był trenerem Arki. Jankowski grał w Piaście Gliwice, Wiśle Kraków oraz w Ruchu Chorzów.

Z tym ostatnim klubem, w sezonie 2011/2012 był o włos od mistrzostwa Polski, które wówczas wywalczył Śląsk Wrocław.  Przez 4 sezony w Ruchu wystąpił łącznie w 131 spotkań, w których zdobył 29 bramek. Do tego dorobku dołożył także 13 asyst.

Melduję się już w Stali Mielec, mówi Maciej Jankowski.

Maciej Jankowski ma również jeden występ w pierwszej reprezentacji Polski.  W grudniu 2011 roku zagrał w towarzyskim mecz z Bośnią i Hercegowiną. Pytany czy długo zastanawiał się nad propozycją  przyjścia, odpowiada:

Za drużyną Stali Mielec  drugi sparing i pierwsze zwycięstwo podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Po bezbramkowym remisie z CSKA Sofia, przyszedł czas na zwycięstwo z FK Napredak Krusevac. Kolejne dwie gry kontrolne odbędą się przedostatniego dnia obozu w Turcji, czyli w najbliższy czwartek. Najpierw Biało-Niebiescy zagrają  z PFC Montana (bułgarska ekstraklasa), a następnie z CSKA 1948, zespołem również występującym na najwyższym szczeblu w Bułgarii.

 

Tomasz Łępa