Mielec: Kolejny rok akademicki MUTW

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Swój kolejny rok akademicki rozpoczął Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykłady obejmują takie dziedziny jak literatura, sztuka, historia, problematyka regionalna, profilaktyka zdrowia, racjonalne odżywianie, ekonomia i bankowość, turystyka, dzieje miasta i regionu. Obok regularnych wykładów rozwijających wiedzę, słuchacze korzystają z licznych zajęć dodatkowych.

Mówi Elżbieta Kwiatkowska prezes Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak dodaje prezydent Mielca Jacek Wiśniewski seniorski uniwersytet  na trwale wpisał się w krajobraz wydarzeń i działalności społecznej w naszym mieście.

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku nastąpiło też oficjalne rozpoczęcie IV Mieleckich Dni  Seniora.  Podczas ich trwania zaplanowana została  wystawa twórczości artystycznej seniorów  w  Centrum Wystawiennicze Domu Kultury SCK w Mielcu. Ponadto organizatorzy zapraszają na Dzień twórczości literacko-poetyckiej Seniorów a także do włączenia się w Spartakiadę Seniorów.

Finał IV Mieleckich Dni Seniora to prezentacja Najaktywniejszych Seniorów w rytmie tańca Od Juniora do Seniora. Dniom Seniora w Mielcu patronuje Radio Leliwa.

 

 

(Tomasz Łępa)