Mielec:  Kolejne wzmocnienia w Stali.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Piłkarze Ekstraklasowej Stali Mielec  przeszli badania wydolnościowe, które  przeprowadzone zostały  przez dr Bartosza Ochmanna, adiunkta w Katedrze Fizjologii i Biochemii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Głównymi założeniami testu jest sprawdzenie, na jakim poziomie fizycznym znajdują się zawodnicy i poznanie wytycznych do dalszego trenowania–  informuje dr Ochmann.

Pozostajemy jeszcze przy drużynie PGE FKS Stal Mielec, do której dołączyli w ostatnich godzinach kolejni zawodnicy. Pierwszym z nich jest  Konrad Wrzesiński, który zasila drużynę na zasadzie rocznego wypożyczenia z Jagielloni Białystok. Jest on byłym zawodnikiem takich klubów jak: Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Siedlce, Widzew Łódź, Motor Lublin, Polonia Warszawa czy Kajrat Ałmaty. Z tym ostatnim klubem został mistrzem Kazachstanu, grał również w eliminacjach europejskich pucharów.

Drugim zawodnikiem zasilającym skład drużyny Stal Mielec jest 26 letni  Dawid Kort, jest wychowankiem Pogoni Szczecin. To w stolicy województwa zachodniopomorskiego zaczynał swoją piłkarską karierę i stawiał pierwsze kroki na poziomie ekstraklasy. Debiut w pierwszym zespole Pogoni zaliczył w wieku 18 lat. Dawid Kort w PGE FKS Stali Mielec będzie występował z numerem 18.

 

 

Tomasz Łępa