Mielec: Kolejne odejścia z mieleckiej Ekstraklasy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Andreja Prokić odchodzi z ekstraklasowej PGE FKS Stali Mielec. Wygasający 30 czerwca kontrakt z zawodnikiem nie zostanie przedłużony na kolejny sezon. Tym samym kończy się druga przygoda dynamicznego skrzydłowego z mieleckim  klubem. Andreja po raz pierwszy przy Solskiego 1 zameldował się tuż po starcie sezonu 2015/16, gdy Stal Mielec występowała jeszcze w drugiej lidze.

Szybko stał się niezbędnym elementem w układance trenera Janusza Białka, a jego bramki były bezcenne w sezonie, który zakończył się awansem na zaplecze ekstraklasy. Łącznie zdobył wówczas 12 bramek, dokładając do tego dorobku jeszcze 4 asysty. Po tym wyczynie postanowił skorzystać z oferty GKS-u Katowice i przeniósł się na Górny Śląsk.

Do Mielca wrócił dwa lata później i tak jak za kadencji Janusza Białka, tak i Artura Skowronka szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. W sezonie 2018/19 zagrał w 33 ligowych meczach, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 8 asyst. W rozgrywkach 2019/2020, które zakończyły się awansem do  Ekstraklasy trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

 

Tomasz Łępa