Mielec: Kolejne kwoty na dofinansowanie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej w Mielcu ponownie mogą starać się o dofinansowanie do inwestycji służących ochronie powietrza polegających na wymianie istniejących źródeł ciepła na terenie gminy miejskiej Mielec poprzez demontaż istniejącego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż kotła. W tym roku magistrat w budżecie będzie miał na to 400 tys. złotych, co pozwoli na zlikwidowanie w sumie blisko 100 ognisk niskiej emisji.

Przeprowadzona ankieta przez magistrat pokazuje – o czym poinformowała w czasie ostatniej zdalnej sesji miasta naczelnik wydziału ochrony środowiska i gospodarki odpadami Agnieszka Garncarz – że zainteresowaniem tym tematem jest dwukrotnie większe:

Jak zaznacza radny miejski klubu PiS Jakub Cena, nie należy nigdy rezygnować z możliwości dotacji do programu niskiej emisji powietrza, szczególnie w Mielcu:

Dodatkowo mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej w Mielcu mogą starać się też o dofinansowanie do wymiany pieców ogrzewania z programu ”Czyste Powietrze” jak i też mogą starać się też dodatkowo o otrzymanie środków z tego programu na ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej jak i drzwiowej a także środki na instalację odnawialnych źródeł energii.

Tomasz Łępa