Mielec: Kierunek – Przyszłość!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej a wśród nich posłowie Monika Wielichowska, Krystyna Skowrońska, Wojciech Saługa oraz Wojciech Lasek przyjechali do Mielca w ramach akcji Kierunek Przyszłość.  Tu na placu AK mówili m.in. o swoich planach i kwestiach kluczowych  służących do zbudowania ich zdaniem  sprawiedliwego i nowoczesnego państwa, patrzącego w przyszłość. Mówiono o dostępie do opieki zdrowotnej, wsparciu dla seniorów, o ratunku dla klimatu,  a także o  wsparciu dla ludzi pracujących i przedsiębiorczych. Poseł Skowrońska nawiązała także  do sprawy podziały środków z funduszy inwestycyjnych dla miasta Mielca.

Poseł  Maciej  Lasek  wskazał Mielec jako ośrodek, w którym może być zwiększona produkcja sprzętu  dla wojska polskiego.

Natomiast   poseł Wojciech Saługa były marszałek województwa śląskiego podkreślał jak ważna jest dbałość o środowisko lokalne.

Poseł Monika Wielichowska nawiązała także do polskiego szkolnictwa.

Cykl spotkań „Kierunek: Przyszłość!” zorganizowany przez Koalicję Obywatelską jest odpowiedzią na rządową trasę prezentującą założenia programowe Polskiego Ładu.

Tomasz Łępa