Mielec: Kiedy powstaną mieszkania SIM?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Ponad 200 mieszkań, które miało powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Mielcu musi jeszcze poczekać. Przypomnijmy, w Mielcu zaplanowano bloki w ramach SIM, które powstaną między ulicami Witosa, a Powstańców Warszawy. Będzie to sześć budynków w układzie klatkowym o wysokości IV kondygnacji.
Obecnie jak mówi wiceprezydent Mielca przygotowywana jest nowa propozycja przeprojektowania zaplanowanego osiedla, a wszystko po to, aby uzyskać większe dofinansowanie do projektu.

Mimo iż kolejny nowy projekt to koszty, to jednak zwrócą się one w przyszłości, dodaje prezydent Pazdan.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa ma stanowić alternatywę dla tych osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy lub które nie chcą obarczać się długoletnim zobowiązaniem finansowym. SIM to nowy program, który ma zastąpić program Mieszkanie +. Realne rozpoczęcie realizacji budowy mieszkań to przełom tego roku, tak zapewnia wiceprezydent Mielca.

Cały program oparty jest o nowe rozwiązanie zaproponowane przez rząd, dlatego część inwestycji dofinansowana będzie z budżetu państwa, a część będą ponosili mieszkańcy spłacając w czynszu takie raty, aby równocześnie spłacać wartość mieszkania i w ten sposób dojść do własności. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, z uwagi na to, że dofinansowanie inwestycji jest bezzwrotne, dlatego cena tych mieszkań powinna być dla mieszkańców bardzo atrakcyjna – tłumaczy wiceprezydent.
Tomasz Łępa