Mielec: Karetki także dla Mielca

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

Pięć karetek transportowych dla Stacji Pogotowia Ratunkowego już na podkarpackich drogach. Karetki zostały zakupione dzięki wsparciu unijnych funduszy. Będą służyć w walce z koronawirusem w Stacjach Pogotowia w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Mielcu. Mówi Andrzej Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Karetki mają na wyposażeniu nosze transportowe i fotele kardiologiczne do realizacji zadań transportów sanitarnych, w tym wymazowych. Mówi Andrzej Jurczak dyrektor pogotowia ratunkowego  w Krośnie.

Dzięki tym pojazdom  ratownicy mogą walczyć z pandemią mając wsparcie w postaci profesjonalnego zaplecza – zaznacza  marszałek Władysław Ortyl.

Ambulanse kosztowały ponad 150 tys. zł każdy i zostały zakupione ze środków skierowanych na walkę z koronawirusem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł.

Wcześniej zostało kupionych 7 samochodów dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, a pod koniec czerwca na Podkarpacie trafi 10 kolejnych ambulansów sanitarnych.

Tomasz Łępa