Mielec: Już oficjalnie..gramy w boule!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Od dziś  mieszkańcy Mielca  mają możliwość podobnie jak ich sąsiedzi z  Francji, Hiszpanii i Belgii , zagrać w boule. Właśnie  zostały  oddane do użytku utworzone  dwa boiska do tej gry o powierzchni 120 m2. O stworzeniu takiego miejsca w Mielcu rozmawiano już kilka lat wcześniej a  umiejscowienie takiej przestrzeni  planowano wtedy między budynkiem biblioteki miejskiej a stadionem, ale do realizacji nigdy nie doszło i na planach się skończyło. Powrót do pomysłu powrócił  kiedy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu  zdecydował się na remont plenerowej siłowni, mieszczącej się w okolicy ulic: Kusocińskiego i Jagiellończyka. Prace poprawiające stan techniczny zewnętrznej siłowni jak i  nowa inwestycja kosztowała  będzie ponad 30  tys. złotych. Mówi Mirosława Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Mówi prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Osób  rzucających zestawem kul spotkać można także w Polsce, szacuje się, że liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy. Jako pierwsi nowe boiska w Mielcu  wypróbowali  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Historia gry w boule sięga czasów antycznych, kiedy to grano kamieniami. Dopiero po pewnym czasie ich miejsce zajęły drewniane kulki. Mniej więcej od 1930 roku zaczęto używać wyłącznie kul stalowych.

Tomasz Łępa