Mielec:  Jubileusz zakłócił  koronawirus

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

 

Gdyby nie sytuacja pandemii  i jej skutki  Dom Pomocy Społecznej im. kard. Wyszyńskiego w Mielcu obchodziłby uroczyście swój 20 letni jubileusz, od momentu  gdy przyjął pod swój dach pierwszych mieszkańców.  Mielecka placówka  przez lata świadczy całodobową opiekę dla osób w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych fizycznie. Aktualnie pod opieką DPS-u jest 155 pensjonariuszy, przy których zatrudnionych jest 86 pracowników. Mówi dyrektor placówki Renata Lazur.

Niestety obecna sytuacja placówki,  do której i tu wdarł się koronawirus nie pozwoli aby zaznaczyć uroczyście tą rocznicę. Jak tłumaczy  dyrekcja placówki,  cały czas przestrzegamy ścisłego reżimu sanitarnego.

Mielecki Dom Pomocy Społecznej jest jedną z większych tego typu placówek w województwie podkarpackim. Kilka tygodni temu powiat mielecki decyzją Zarządu Województwa otrzymał na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu – kwotę blisko  674 tyś  zł. Jest to jeden z większych grantów przyznanych w ramach projektu “Lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki te mają się  przyczynić  do podniesienia bezpieczeństwa i skutecznej walki z koronawirusem.

 

Tomasz Łępa