Mielec: Jeszcze ściernisko ale za chwilę kompleks boisk sportowych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

W Tuszowie  Narodowym powstanie nowa baza treningowa  dla FKS Stali Mielec. Z nowego kompleksu sportowego skorzystają również mieszkańcy  gminy. Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik. Mówi wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.

Nowoczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowych przygotowań, mówi prezes FKS Stali Mielec, Jacek Klimek.

Pomysłodawcą projektu jest europoseł Tomasz Poręba.  Jak mówi po wielu miesiącach starań udało się uzyskać dofinansowanie z ministerstwa sportu w ramach projektu „Sportowa Polska”.

 

Jak podkreślają  nasi rozmówcy to niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową, dodają.

Tomasz Łępa