Mielec:  Jestem zaskoczony decyzją dyrektora!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Nie milkną echa sprawy nowego dyrektora mieleckiego szpitala Jarosław Kolendo, który  po kilkunastu dniach pełnienia funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, postanowił złożyć dymisję. Ta związana jest z negatywnym  przyjęcie jego osoby jak i zastępcy przez  związki zawodowe działający przy szpitalu mieleckim. Starosta mielecki, Stanisław Lonczak jest zaskoczony doniesieniami o rezygnacji dyrektora szpitala.

Jak dodaje mielecki starosta, związki zawodowe są tą grupa, która reprezentuje  interesy pracowników. Czasami można mieć wrażenie, że związki wychodzą poza swoją rolę a dyrektora trzeba tez oceniać po jego efektach. Musi być wola współpracy i kompromisu ze wszystkich  zaznacza starosta Lonczak.

Były pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu Zbigniew Torbus uważa iż unikanie odpowiedzi na rzeczowe pytania nie jest metodą współpracy ze związkami zawodowymi. Poprawne relacje są podstawą sukcesu wszelkich procesów restrukturyzacyjnych czytamy w oświadczeniu jakie wystosował   w związku z sytuacją jaka ma miejsce w mieleckiej lecznicy.

 

 

 

Tomasz Łępa