Mielec: Jest szansa na środki inwestycyjne?!

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Przebudowa ulicy Przemysłowej w Mielcu znalazła się na wstępnej liście rankingowej inwestycji zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Planowane prace obejmą dwa odcinki ulicy Przemysłowej. Pierwszy ma długość ponad 550 m– od wjazdu do stacji diagnostycznej i paliw ARRIVA Sp. z o.o. oddział w Mielcu do skrzyżowania z ul. Długą.

Drugi odcinek – od skrzyżowania z al. Kwiatkowskiego  do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego i obejmuje także budowę skrzyżowania typu „Małe rondo” przed bramą główną SSE Euro-Park Mielec.

Przebudowa obejmie powstanie jezdni o szerokości 7 m, chodników, ścieżki rowerowe, cztery przejścia dla pieszych, trzy zatoki autobusowe, miejsca postojowe, a także  budowę kanalizacji deszczowej.

Wartość kosztorysowa inwestycji zaplanowanej na rok 2019 wynosi 6 mln 667 348 zł, a wnioskowana dotacja, to kwota 3 mln zł. Ostateczne koszty tej inwestycji będą znane dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

(Tomasz Łępa)